سوالات متداول

 • تگ RFID چیست ؟ - (RFID)

  پاسخ: تگ RFID که به آن فرستنده خودکار و يا Transponder نیز گفته می شود، شامل يک تراشه نيمه هادی، يک آنتن و در برخی موارد یک باطری است .

 • قرائتگر RFID چیست؟ - (RFID)

  پاسخ: قرائتگرهای RFID وسایل الکترونیکی هستند که حضور تگ ها را در محیط تشخیص داده و اطلاعات ذخیره شده در آنها را بازیابی میکنند. سه دسته عمده قرائتگرها بدین صورت می باشند: 1-مدل ثابت Fixed Type 2-مدل دستی Hand held Type 3-مدل کارت PC Card Type

 • تجهيزات مورد نياز برای استفاده از تکنولوژی RFID چیست؟ - (RFID)

  پاسخ: 1- انواع تگ 2- انواع قرائتگر تگ 3- انواع چاپگر اطلاعات 4- آنتن- تقويت كننده سيگنال 5- نرم افزار مديريت اطلاعات

 • RFID چیست؟ - (RFID)

  پاسخ: Radio Frequency Identification یا RFID به معنی ابزار تشخیص امواج رادیویی است. RFID دستگاه الکترونیکی کوچکی است که شامل یک تراشه کوچک و یک آنتن می باشد. این تراشه قادر به حمل حداکثر2000 بایت اطلاعات می باشد. می توان گفت دستگاه RFID کاربردی شبیه بارکد و نوارهای مغناطیسی نصب شده بر روی credit card ها یا کارتهای ATM دارد. RFID برای هر شیء یک مشخصه واحد ایجاد می کند که توسط آن از دیگر اشیا تفکیک خواهد شد.

 • یک بارکد چگونه کار می کند؟ - (بارکد)

  پاسخ: بارکد اساساً راهی برای رمزگذاری اطلاعات در یک الگوی بصری است که یک دستگاه قرائتگر بارکد قادر به خواندن آن است. بارکد ترکیبی از میله( المان ) های سیاه و سفید است که از یک الگوریتم تعیین شده پیروی می کند. یک قرائتگر بارکد این المان های سیاه و سفید را می خواند و آن ها را به یک رشته متنی که کامپیوتر شما قادر به خواندن آن است تبدیل می کند.