سوالات گروه بارکد

 • سوال 1- یک بارکد چگونه کار می کند؟

  پاسخ: بارکد اساساً راهی برای رمزگذاری اطلاعات در یک الگوی بصری است که یک دستگاه قرائتگر بارکد قادر به خواندن آن است. بارکد ترکیبی از میله( المان ) های سیاه و سفید است که از یک الگوریتم تعیین شده پیروی می کند. یک قرائتگر بارکد این المان های سیاه و سفید را می خواند و آن ها را به یک رشته متنی که کامپیوتر شما قادر به خواندن آن است تبدیل می کند.

 • سوال 2- بارکد یک بعدی (1D) و دوبعدی(2D) چیست؟

  پاسخ: بارکد یک بعدی (خطی) بارکد معمولی است که بیشتر مردم با آن آشنا می باشند. چندین نسخه از کدهای یک بعدی وجود دارد. برخی تنها اعداد را رمزگذاری می کنند در حالیکه گروهی دیگر می توانند تمامی کاراکترهای موجود بر روی صفحه کلید را رمزگذاری کنند.
  تمامی اطلاعات موجود در کد به صورت افقی از چپ به راست سازمان یافته است. این نوع از کدها توسط هر نوع بارکداسکنری خوانده می شوند.
  بارکدهای دوبعدی کمی پیچیده تر هستند.  اطلاعات در بارکدهای 2D به صورت عمودی و افقی سازماندهی شده است.
  این امر به بارکدهای دوبعدی این امکان را می دهد تا نسبت به بارکدهای یک بعدی اطلاعات بیشتری را با گرفتن فضای کمتری دربر گیرند.
  بارکدهای 2D  برای درست قرائت شدن به یک اسکنر تصویر ساز نیاز دارند.

 • سوال 3- DPI چیست؟

  پاسخ: DPI مخفف نقطه در اینچ (Dots Per Inch) مقیاس رزولوشن چاپگر (وضوح چاپ) است.
  هر چه عدد مربوطه بالاتر باشد چاپ با وضوح بهتری انجام می گیرد.
  203DPI  برای اکثر کاربردها مناسب است اما در مواردی که لوگو/تصویر و یا لیبل های بسیار کوچک مورد استفاده هستند 300DPI و 600DPI مورد استفاده قرار می گیرد.

 • سوال 4- چگونه می توانم یک لیبل بارکددار ایجاد کنم؟

  پاسخ: شما به یک چاپگر بارکد ، لیبل و همچنین یک نرم افزار طراحی لیبل بارکد برای ایجاد چاپ بر روی لیبل نیاز دارید.
  با استفاده از این نرم افزار شما می توانید  بارکد، متن و تصاویر را به تناسب نیازهای خود طراحی کنید و سپس آن را توسط چاپگر بارکد چاپ نمایید.

 • سوال 5- آیا برای استفاده از قرائتگر بارکد به نرم افزار ویژه ای نیاز است؟

  پاسخ: بارکد اسکنر ها برای عملکرد درست یه هیچ نرم افزار خاص یا درایوری نیاز ندارند. آنها مانند صفحه کلید به عنوان یک دستگاه ورودی عمومی توسط کامپیوتر شما تشخیص داده خواهد شد.« 1 2 »